Jaunās F-1 sezonas priekšvakarā negaidīti miris sacīkšu direktors Vaitings

Vien dažas dienas pirms jaunās Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas pirmā posma miris sacīkšu direktors Čārlijs Vaitings.

Jaunā F-1 sezona sāksies šajā nedēļas nogalē Austrālijā, un Vaitings 66 gadu vecumā aizsaulē devās tieši Melburnā – vien dienu pirms tam, kad viņam būtu jāpārrauga pirmā treniņsesija. Kā nāves iemesli tiek minēti plaušu embolija vai asins receklis.

Brits bija ļoti ieredzēta F-1 čempionāta personība, kurš par sacīkšu direktoru strādāja jau kopš 1997. gada.

“Mani pārņēma milzīgas skumjas, kad uzzināju pa Vaitinga došanos aizsaulē,” sacīja Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidents Žans Tods. “Pazinu Čārliju ilgus gadus – viņš bija lielisks sacīkšu direktors, svarīgs un neatkārtojams personāžs F-1 čempionātā, kurš iemiesoja šī fantastiskā sporta ētiku un garu.”

“F-1 ir zaudējusi uzticamu draugu un harizmātisku cilvēku,” pauda Tods.

Vaitings F-1 čempionātā ienāca jau 1977. gadā, kad strādāja “Hesketh” un “Brabham” komandās, esot šīs vienības galvenais mehāniķis arī 1981. un 1983. gadā, kad čempiontitulu izcīnīja Nelsons Pikē. Pēcāk brits jau kļuva par inženieri, bet 1988. gadā viņš pievienojās FIA.

Savukārt Vaitinga sacīkšu direktora pienākumos ietilpa trašu pārraudzība, formulu drošība un dažādu procedūru, tostarp pašu sacensību, uzraudzīšana.